logo EKO-UNII;border:none
menu
ogólny

Umiem czytac etykiety

10 sierpnia 2013 min

Projekt jest realizowany w okresie 09 – 12.2011 r. Jest dofinansowany ze środków UOKiK.

Cel to nabycie umiejętności prawidłowego odczytywania etykiet na towarach żywnościowych oraz promocja w społeczności szkolnej prozdrowotnego i proekologicznego stylu życia.

Projekt jest realizowany w okresie 09 – 12.2011 r. Jest dofinansowany ze środków UOKiK.
Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół różnego szczebla z terenu Dolnego Śląska i Wrocławia. Zakłada powstanie materiałów dydaktyczno- edukacyjnych ()
witryna www projektu', '

Celem ogólnym projektu jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego odczytywania napisów umieszczonych na opakowaniach towarów żywnościowych oraz promocja w społeczności szkolnej prozdrowotnego i proekologicznego stylu życia.

Cel ten chcemy osiągnąć poprzez edukację nauczycieli i uczniów, a także pośrednio członków ich rodzin. Chcemy m.in. wykształcić praktyczne umiejętności dotyczące bezpieczeństwa żywności oraz wykorzystywania informacji żywieniowych zawartych na etykietach lub opakowaniach produktów spożywczych, istotnych dla zdrowia i indywidualnych potrzeb zdrowotno-dietetycznych. Chcemy także zaproponować nauczycielom oraz wychowawcom przeprowadzenie bezpośrednio w szkołach zajęć modelowych na temat znakowania żywności oraz w zakresie zdrowego żywienia, promując w ten sposób zdrowy styl życia i zrównoważoną świadomą konsumpcję.

Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół różnego szczebla z terenu Dolnego Śląska i Wrocławia. Zakłada powstanie materiałów dydaktyczno- edukacyjnych przygotowanych przez fachowców z dziedziny prawa, znakowania towarów, żywienia i edukacji (konspekty zajęć szkolnych, plansze edukacyjne, broszura dla uczniów i rodziców).

W ramach projektu przewidujemy także założenie i prowadzenie strony internetowej, a także artykuły i notki prasowe na temat projektu i znakowania żywności.

tytul: Uczeń - Konsument!tytul: Ucz się więcej, bądź świadomym konsumentemtytul: WYBIERAM ZDROWIEtytul: Cała prawda o odpadachtytul: Zdrowy i aktywny uczeń - zdrowe społeczeństwotytul: Mniej odpadów? - Tak!tytul: Cel nauczania: oszczędzaj papier i chroń lasy

ogólny

+ więcej opinii prawnych

witryna projektu

min

 
kontakt:
Stowarzyszenie Ekologiczne "Eko-edukacja"
UL. LEGNICKA 65
54-206 Wrocław
email: eko-edukacja@wp.pl
tel. 601 898 556

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Portal::conNameTT() in /home/ekounia/ftp/ekoedukacja_all/new.eko-edukacja.org.pl/stopka.php:68 Stack trace: #0 /home/ekounia/ftp/ekoedukacja_all/new.eko-edukacja.org.pl/projekty.php(85): include() #1 {main} thrown in /home/ekounia/ftp/ekoedukacja_all/new.eko-edukacja.org.pl/stopka.php on line 68