home wiadomości projekty o nas kontakt
tytul: Uczeń - Konsument!tytul: Ucz się więcej, bądź świadomym konsumentemtytul: WYBIERAM ZDROWIEtytul: Cała prawda o odpadachtytul: Zdrowy i aktywny uczeń - zdrowe społeczeństwotytul: Mniej odpadów? - Tak!
projekty

Umiem czytac etykiety

min
opublikowano 10 sierpnia 2013r.

Projekt jest realizowany w okresie 09 – 12.2011 r. Jest dofinansowany ze środków UOKiK. Cel to nabycie umiejętności prawidłowego odczytywania etykiet na towarach żywnościowych oraz promocja w społeczności szkolnej prozdrowotnego i proekologicznego stylu życia.

Projekt jest realizowany w okresie 09 – 12.2011 r. Jest dofinansowany ze środków UOKiK.
Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół różnego szczebla z terenu Dolnego Śląska i Wrocławia. Zakłada powstanie materiałów dydaktyczno- edukacyjnych ()
witryna www projektu', '

Celem ogólnym projektu jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego odczytywania napisów umieszczonych na opakowaniach towarów żywnościowych oraz promocja w społeczności szkolnej prozdrowotnego i proekologicznego stylu życia.

Cel ten chcemy osiągnąć poprzez edukację nauczycieli i uczniów, a także pośrednio członków ich rodzin. Chcemy m.in. wykształcić praktyczne umiejętności dotyczące bezpieczeństwa żywności oraz wykorzystywania informacji żywieniowych zawartych na etykietach lub opakowaniach produktów spożywczych, istotnych dla zdrowia i indywidualnych potrzeb zdrowotno-dietetycznych. Chcemy także zaproponować nauczycielom oraz wychowawcom przeprowadzenie bezpośrednio w szkołach zajęć modelowych na temat znakowania żywności oraz w zakresie zdrowego żywienia, promując w ten sposób zdrowy styl życia i zrównoważoną świadomą konsumpcję.

Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół różnego szczebla z terenu Dolnego Śląska i Wrocławia. Zakłada powstanie materiałów dydaktyczno- edukacyjnych przygotowanych przez fachowców z dziedziny prawa, znakowania towarów, żywienia i edukacji (konspekty zajęć szkolnych, plansze edukacyjne, broszura dla uczniów i rodziców).

W ramach projektu przewidujemy także założenie i prowadzenie strony internetowej, a także artykuły i notki prasowe na temat projektu i znakowania żywności.

witryna projektu

min

 • serwisy
 • min
  Mniej odpadów? - Tak!
 • min
  Wybieram zdrowie
 • min
  Uczeń - Konsument!
 • min
  Umiem czytac etykiety
 • min
  Portal główny: Zielona Brama
link terra