logo EKO-UNII;border:none
menu
tytul: W obronie Puszczy Białowieskiejtytul: COP21: zapowiadają się trudne negocjacjetytul: Drugie Wrocławskie Dni Recyklingutytul: Nabór wniosków na Festiwale recyclingutytul: Seminarium w Katowicachtytul: Zamień Odpady na Kulturalne Wypady - Festiwal Recyklingu

Zatoka Pucka i Półwysep Helski w FOKUS TV2

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych ma zaszczyt zaprosić na emisję drugiego odcinka serialu "Misja Natura" pt. Zatoka Pucka i Półwysep Helski.

7 czerwca 2016

Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższą sobotę (11.06) o godzinie 7.00 na kanale FOKUS TV. Wraz z ekipą Misji Natura rozwiązujemy zagadkę tajemniczych sygnałów z rejonu Zatoki Puckiej. Gosia i Romek zwiedzają rezerwat Beka, gdzie wypas krów i koni pozwala utrzymać miejscowe populacje gniazdujących tam ptaków oraz odwiedzają pozostałości dawnej osady rybackiej. Następnie udają się do kolonii mew srebrzystych, które osiedliły się na terenie starej torpedowni w Babich Dołach i do fokarium na Helu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl.
Serial "Misja Natura" to cykl 12 odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazujący w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Promuje również różne regiony Polski w oparciu o produkty lokalne i unikatowe rękodzieło. Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody. Dzielna ekipa złożona z ornitologa, dr Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik w każdym odcinku ma do wykonania specjalna misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem sztabu organizacyjnego, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nie raz wywoła uśmiech na twarzy.

Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Anna Oleszczuk

ogólny

+ więcej opinii prawnych

 
kontakt:
Stowarzyszenie Ekologiczne "Eko-edukacja"
UL. LEGNICKA 65
54-206 Wrocław
email: eko-edukacja@wp.pl
tel. 601 898 556
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.