home wiadomości projekty o nas kontakt
tytul: Zatoka Pucka i Półwysep Helski w FOKUS TVtytul: W obronie Puszczy Białowieskiejtytul: COP21: zapowiadają się trudne negocjacjetytul: Nabór wniosków na Festiwale recyclingutytul: Seminarium w Katowicachtytul: Zamień Odpady na Kulturalne Wypady - Festiwal Recyklingu
wiadomości

II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

min
opublikowano 18 września 2013r.

Wrocław 2013, od 9 października do 14 listopada.

Drugie Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu będą wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, a zwłaszcza dla osób wrażliwych na stan środowiska. Jego celem jest edukacja i zmiana świadomości Wrocławian. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę ze szkodliwości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – jeśli trafi on na wysypisko lub, co gorsze, do lasu... W elektrośmieciach znajdują się liczne toksyczne substancje (np. rtęć, kadm, nikiel, ołów), które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu ludzi i zwierząt oraz mogą powodować zmiany klimatu i powiększanie się dziury ozonowej (izopentany oraz freon). Natomiast przetworzone, stają się cennym surowcem wtórnym. Akcja ma sprzyjać podniesieniu poziomu zbiórki starego sprzętu do oczekiwanych przez Unię Europejską 4 kg na mieszkańca.

W 2013 roku Akcja będzie trwała od 9 października do 14 listopada.

Planowany ramowy harmonogram Drugich Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu:

 •     9 października – Happening na Rynku (13.00) – Pod Pręgierzem z udziałem młodzieży szkolnej. Uczniowie przebrani za „elektroodpady” będą protestować i domagać się „drugiego życia i oddania do recyklingu”. Konkurs na najlepsze przebranie.
 •     9 – 30 października – Konkurs dla szkół w formie „Gry Miejskiej”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli wziąć udział w wyjątkowych eko-podchodach. Super zabawa, 6 punktów kontrolnych, eko-zagadki i sprzęt elektroniczny w nagrodę!
 •     23 października (14:00-18:00), zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego w czterech punktach miasta.
 • 14 listopada – uroczyste podsumowanie Akcji w Domu Kultury Firlej, koncert Zespołu Recykling Band – finalistów konkursu „Mam Talent”, wręczenie nagród, emisja filmu edukacyjnego i inne atrakcje.

Organizatorzy:

Akcję zorganizują: Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego
i Elektroniczego S.A. zajmująca się, miedzy innymi, realizacją akcji ekologicznych połączonych ze zbiórkami zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz FagorMastercook S.A. z Wrocławia - firma produkująca i wprowadzająca na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD).

Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta Wrocławia przy wsparciu Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego.

Organizatorzy akcji są partnerem realizowanego w Urzędzie Miejskim Wrocławia projektu edukacyjnego „segreguj.wroc.pl”, w wszelkie informacje dotyczące przebiegu i organizacji akcji będą zamieszczane na stronie  www.segrguj.wroc.pl.

W tym roku honorowy Patronat nad Akcją objął Prezydent Wrocławia.

 • serwisy
 • min
  Mniej odpadów? - Tak!
 • min
  Wybieram zdrowie
 • min
  Uczeń - Konsument!
 • min
  Umiem czytac etykiety
 • min
  Portal główny: Zielona Brama
link terra