logo EKO-UNII;border:none
menu
tytul: Drugie Wrocławskie Dni Recyklingutytul: Nabór wniosków na Festiwale recyclingutytul: Seminarium w Katowicachtytul: Konkurs na Festiwal Recyklingutytul: Wrocław, seminarium Sztuka edukacji ekologicznejtytul: Przygotowania do konsultacji systemu spójności UE

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady - Festiwal Recyklingu

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to wydarzenie, które łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zapraszając mieszkańców miasta na imprezy kulturalne, uczymy o recyklingu i przekonujemy do segregacji odpadów już w gospodarstwach domowych.

'Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to wydarzenie, które łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zapraszając mieszkańców miasta na imprezy kulturalne, uczymy o recyklingu i przekonujemy do segregacji odpadów już w gospodarstwach domowych.

Nie chcemy zanudzać biadoleniem jak jest źle i na ile każdy z nas powinien się zmienić. Przeciwnie – ZAPRASZAMY DO ZABAWY.

Miejsce: Wrocław, ul. Szewska na Ekojarmarku
Data: sobota, 22 września 2012
Kumulacja działań: godz. od 10.00 do 14.00 (lub do wyczerpania biletów)

Co trzeba zrobić?

Wystarczy przynieść określoną, niewielką ilość surowców wtórnych (makulatury, plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego), by otrzymać bilet na imprezę kulturalną.

Do jakich instytucji kulturalnych można otrzymać będzie bilet?

Coraz więcej instytucji włącza się w naszą akcję. Mamy już ponad 1300 biletów!! Czekają na was wejściówki m.in do Opery Wrocławskiej, Filharmonii, Centrum Sztuki Impart, wrocławskich teatrów, kin i muzeów, a także na koncerty. Dzięki wymianie możecie też wybrać się na jogę, ściankę wspinaczkową lub na basen.

Szczegółowa lista instytucji biorących udział w akcji znajduje się na stronie www.recykling.org.pl. Cały czas napływają nowe bilety!

Zasady akcji:
Jedna osoba będzie mogła otrzymać wyłącznie 1 bilet, nawet jeżeli przyniesie więcej surowców wtórnych. Aby otrzymać 1 bilet należy na akcję przynieść minimum jedna porcję jednego z niżej wymienionych posegregowanych surowców wtórnych:

  • 10 butelek lub słoików szklanych,
  • 10 butelek plastikowych,
  • 10 aluminiowych puszek po napojach,
  • 10 zużytych baterii,
  • 5 kg makulatury
  • 5 sztuk sprzętu elektronicznego małego (suszarki, klawiatura, świetlówki…),
  • 1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer…).

Można dokonywać rezerwacji biletów na naszym serwisie. Bilety z rezerwacji będą wydawane do godz. 13.00 – po tym czasie nieodebrane bilety trafią do puli głównej.

Happening zapowiadający ZONKW!!!

Już 20 września 2012r rozpoczniemy konstruowanie wielkiego instrumentu recyklingowego z zakrętek - będzie to happening zapowiadający sobotnią akcję ZONWK, połączony z konferencją prasową.

Muzyczną zasłonę będziemy tkali przez cały Jarmark z zakrętek przynoszonych na akcję przez miekszańców Wrocławia.

Budowa startuje 20 września o godz. 15.00 na Jarmarku Ekologicznym przy ul. Szewskiej!

Przyjdź i dołącz się do wielkiego budowania!!

Więcej informacji o ZONKWna www.recykling.org.pl

Kontakt: Aneta Osuch, osuch@eko.org.pl

Akcja ZONKW jest częścią Kampanii „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I” finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz częścią projektu „segreguj.wroc.pl”.

Świat się zmienia - Śmiecenie odpada

ogólny

+ więcej opinii prawnych

 
kontakt:
Stowarzyszenie Ekologiczne "Eko-edukacja"
UL. LEGNICKA 65
54-206 Wrocław
email: eko-edukacja@wp.pl
tel. 601 898 556
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.